Survivor'a vize çıkmadı

G.Saray ve F.Bahçe önce izin verdi, sonra ‘kulüpler arası gerginliğin artmaması’ için isim haklarının kullanılmasını kabul etmedi.

Show Tv’de yayınlanan Survivor programının Türkiye-Yunanistan finali önceki akşam Türk takımından Derya’nın 250 bin Euro kazanmasıyla sonuçlanırken, yapımcı Acun Ilıcalı’nın gerçekleştirmek istediği ’Survivor F.Bahçe-G.Saray’ ise kulüp yöneticilerinin ’tansiyonu düşürme operasyonu’na takıldı. Survivor F.Bahçe-G.Saray için daha önce seçmeler bile gerçekleştirildi. İki takımdan da toplam 20 kişi (takımlarda 5 bayan 5 erkek bulunuyor), seçmeleri kazanarak, kulüpleri adına yarışma hakkı kazandı. Acun Ilıcalı, seçmelerden önce iki kulüp yönetimlerini arayarak, program için ’olur’ aldı.

İHTARNAME YOLLADILAR
G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, Survivor Türkiye-Yunanistan Programı’nın 2 bölümünü izledikten sonra, F.Bahçe-G.Saray versiyonunun ’sakıncalı’ olacağını düşünüp, izin vermedi. Sarı-kırmızılı kulüp, noter kanalıyla Ilıcalı’ya bir ihtarname göndererek, programın yayınlanmasını istemediklerini ve ellerinde bulunan ’G.Saray ya da Cimbom’ isim haklarını kullanamayacaklarını bildirdiler. G.Saray’ın bu konuda “İki kulüp arasında son dönemde oluşan gergin ortam nedeniyle, olumsuz bir olay yaşanmaması ve gerginliğin daha da tırmanmasını engellemek” için izin vermediği öğrenildi. G.Saray gibi önce ‘olur’ veren F.Bahçe de, sonradan bu izni geri çekti. Programın ’Survivor Aslan-Kanarya’ adıyla yapılması için girişimler olduğu öğrenildi.